Os Omega – fragmenty muzyki i opis gry

Kilka dni temu informowałem Was o zakończeniu prac nad muzyką do gry komputerowej Os Omega, której twórcą i pomysłodawcą jest Artur Mandras. Chciałbym przedstawić Wam nieco więcej szczegółów i zaprosić do wysłuchania fragmentów muzyki.

„OS Omega” to gra akcji / przygodówka tocząca się we wrogim graczowi systemie operacyjnym. Gracz wciela się postać Binary Boba (ludka złożonego z zer i jedynek), a jego celem jest pokonanie super-złoczyńcy – wirusa dążącego do sformatowania dysku C komputera.

Gra oferuje nowatorski sposób rozgrywki. Gracz wciela się w postać, która za pomocą różnego rodzaju broni wpływa na system operacyjny – klika na ikony, otwiera okna, instaluje aplikacje, itp. W realizacji zadań bohaterowi przeszkadzają różne stwory, zaopatrzone niekiedy w pokaźny arsenał: krwiożercze czipy, zwinne dżojstiki czy też niepozorne kursory, kąsające niczym węże.

OSOmegaScreen_008

Os Omega jest skierowana zarówno do dorosłych, pamiętających pierwsze gry komputerowe, jak i do młodszej publiczności, a to dzięki wartościom edukacyjnym i modzie na lata 80-te i retro klimaty. Styl gry bazuje na tzw. polygonal art i cechuje się jasnymi, pastelowymi kolorami zabarwionymi atmosferą retro. Mechanika gry to głównie strzelanie i eksploracja, ale również rozmowa, łamigłówki oraz questy.

Muzyka. Ścieżka dźwiękowa podzielona została na 10 utworów, które tytułami odnoszą się bezpośrednio do fabuły gry. Są to:

01 – Silicon Soldier Rising
02 – Central Enemy Unit
03 – Null Pointer Exception
04 – Disintegrated Development Environment
05 – Rainbow Desktop
06 – Digital Daydreamer
07 – Fragmented Memory Drive
08 – To Kill A Process
09 – Binary Boy
10 – Viral Shadow
 
 

Gra jest tworzona przez Artura Mandasa (http://arturmandas.com), który mieszka i tworzy w Warszawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s