William Ryan Fritch – Muzyka kompletna.

Słuchając po raz pierwszy „Heavy EP” Williama Ryana Fritcha wyobrażałem sobie, że jej twórca to dojrzały muzycznie, około pięćdziesięcioletni kompozytor, z dużym stażem muzycznym, bogatą historią wydawniczą i doświadczeniem, obok którego stoi 30-osobowy zespół, korzystający z szerokiego instrumentarium, począwszy od instrumentów smyczkowych, przez sekcję dętą, fortepian, bas, gitarę, aż po instrumenty perkusyjne typowe dla dużej orkiestry symfonicznej. Fritch bowiem komponuje i nagrywa piękne obrazy muzyczne, w których jest wszystko: „filmowa” melodia dopełniona bogatymi harmoniami i odpowiednio dobrana rytmika. Całość brzmi organicznie i naturalnie, jakby została nagrana w dużej sali koncertowej, z której korzysta zwykle orkiestra symfoniczna.

Jakże duże było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że za całym zamieszaniem stoi młody chłopak, który większość muzyki produkuje i nagrywa samodzielnie. William Ryan Fritch jest kompozytorem, multiinstrumentalistą i producentem, pochodzącym z San Francisco i mimo młodego wieku został już wielokrotnie doceniony przez uznanych krytyków filmów dokumentalnych. Jego muzyka znalazła się w programach telewizyjnych CBS, IFC, Showtime, Discovery, AMC, AXS TV, Al Jazeera i PBS, oraz w wielu produkcjach teatralnych i artystycznych.

1401289500379

Muzyka o której piszę jest częścią 10-płytowego wydawnictwa pt. „Leave Me Sessions Series”, które etapami ukazywać się będzie do 2015 roku nakładem wytwórni Lost Tribe Sound. Jeśli całość będzie tak smakowita, stanie się pozycją obowiązkową w mojej kolekcji muzycznej. Aby zrozumieć o jakiej dojrzałości muzycznej piszę, musicie posłuchać fragmentów tej płyty – mocno Wam polecam!

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s