Plusy od Trupa.

Od jakiegoś czasu myślę aby napisać coś mądrego o wydawnictwie „++” zespołu Trupa Trupa. Emm … mhm … to bardzo dobra płyta jest. I na tym mógłbym skończyć ten wpis.

Nie napiszę nic na temat treści albumu i tekstów poszczególnych piosenek, bo w sieci znajduje się 100 dokładniejszych recenzji, które analizują utwór po utworze; nota bene już dawno nie widziałem tak dużej ilości recenzji muzyki polskiego zespołu (brawo!). Napiszę jednak, że ciśnie mi się pod palce porównanie z „Cigarete Smoke Phantom”, zarówówno w warstwie kompozycji jak i brzmienia. Pomiędzy tymi wydawnictwami jest ponad 10 lat różnicy, jednak w tym czasie żadna inna, znana mi kapela nie zbliżyła się klimatem do tamtej płyty (być może dlatego. że nie śledzę dokładnie rodzimej sceny gitarowej). W moich oczach to nobilitujące porownanie, bo album wydany w 2002 roku przez Something Like Elvis pozostaje jednym z najciekawszych w polskiej alternatywie gitarowej. Mam nadzieję że załoga Trupa Trupa się za to porównanie nie obrazi i że „++”, będzie zapamiętany na równie długo co płyta z papierosem w tytule.

Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Wojtek Juchniewicz, Tomek Pawluczuk i Rafał Wojczal, zaś gościnie na „++” zagrali Mikołaj Trzaska and Tomasz Ziętek. Materiał nagrany jest z pomysłem na brzmienie;  zespół część muzyki nagrał w Nowej Synagodze w Gdańsku Wrzeszczu, wokale zarejstrowane zostały w studiu nagraniowym Radia Gdańsk zaś ich pogłosy zrealizowano w byłej fabryce Hydroster. Brzmi ciekawie? Posłuchajcie sami:


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s